Jednostki samorządu terytorialnego

 

Witamy w strefie dedykowanej jednostkom samorządu terytorialnego!


Do strefy zapraszamy w szczególności pracowników samorządów gminnych, odpowiedzialnych za realizację zadań w zakresie gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska, planowania inwestycyjnego.

 


Poszczególne zakładki (dostępne w menu po lewej stronie) ułatwią szybki dostęp do poszukiwanej informacji:

 

Zakładka Szkolenia – informacje na temat cyklu bezpłatnych szkoleń skierowanych do pracowników samorządów gminnych zainteresowanych pozyskaniem lub poszerzeniem wiedzy i umiejętności w zakresie wykorzystania w swojej codziennej pracy produktów informacyjnych planowanych ramach Programu Copernicus (GMES).


Zakładka Dane zestawienie źródeł danych satelitarnych (dostępnych bezpłatnie oraz za opłatą) oraz zasobów danych tematycznych szczególnie przydatnych w zakresie zarządzania środowiskiem oraz gospodarowania przestrzenią na poziomie lokalnym. 


Zakładka Narzędzia informacje o specjalistycznym oprogramowaniu (darmowym typu open source oraz komercyjnym) umożliwiających łączenie informacji pozyskanej na podstawie obrazów satelitarnych z danymi z innych źródeł, w tym udostępnianymi w ramach krajowej infrastruktury informacji przestrzennej (IIP);


Zakładka Dobre Praktyki źródło wiedzy o projektach, w których bazowano na informacji przestrzennej pozyskiwanej na podstawie obrazów satelitarnych. Szczególną uwagę zwrócono na przykłady działań na poziomie lokalnym, gdzie analizowano możliwości zastosowania serwisów Programu Copernicus (w szczególności projekty międzynarodowe);

   
Zakładka Zgłoś dobrą praktykę dedykowana użytkownikom, chcącym podzielić się ciekawymi inicjatywami, które były realizowane w ich instytucji. Jesteśmy przekonani, że Państwa doświadczenie i rady będą przydatne dla innych użytkowników, szukających inspiracji do zastosowania zdjęć satelitarnych w swojej pracy. Aby podzielić się swoją wiedzą, wystarczy wypełnić prosty formularz. Jeżeli realizujesz lub znasz ciekawy projekt poinformuj nas o tym!


Zapraszamy!!!

 

Aktualności

11.01.2017

UNEP/GRID-Warszawa członkiem-założycielem EU Copernicus Academy Network

W połowie grudnia 2016 roku Komisja Europejska uruchomiła inicjatywę...
16.11.2016

Po raz 18. świętujemy GISday

Dziś Międzynarodowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej. W tym roku...
29.09.2016

Wielki finał misji Rosetta

W najbliższy piątek, 30 września, swoją misję zakończy europejska sonda...

Sonda

Rozdzielczość przestrzenna zobrazowań wykonanych przez satelitę Sentinel-2 będzie wynosić:

10, 20, 60 m - 40%
5, 10, 15 m - 40%
100, 250, 500 m - 20%
250, 500, 1000 m - 0%

Kontakt

Lider projektu

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Zakład Narodowej Fundacji
Ochrony Środowiska
ul. Sobieszyńska 8
00-764 Warszawa
tel. (22) 840 66 64
faks 22 851 62 01
www.gridw.pl


Kontakt w sprawie projektu

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Realizacja projektu Współpraca Projekt realizowany ze środków
UNEP/GRID-Warszawa       
IGiK                  

ESA